nastawne kielichy
Strona głównaO produktachZastosowanieO firmieKontakt
rzetelna
Loading

STUDNIE WYTRĄCAJĄCE ENERGIĘ / ROZPRĘŻNE

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć kartę katalogową lub

Romoldzobacz cały katalog firmy Romold - STUDNIE WYTRĄCAJĄCE ENERGIĘ / ROZPRĘŻNE


ROZPRĘŻNE ROZPRĘŻNE

W dużych spadkach terenu (np.sieci kanalizacyjne w górach) standardowy spadek na sieciach wymaga głębokich wykopów i małych odległości między studniami. Zazwyczaj koszty budowy są poniżej poziomu opłacalności.

Lepszą alternatywą jest wykonanie sieci równolegle do powierzchni terenu. Rury z PE, są lepszą alternatywą. Duże prędkości przepływu są redukowane w studniach rozprężnych rozmieszczonych 100-200 metrów. Odnosząc się powyżej można zastosować płytsze studnie i zmniejszyć średnice (zob.str. 39 - zmniejszenie ilości studni ). W wersji spawanej studnia z rurą daje elastyczny, szczelny system kanalizacji, odporny na naprężenia.

Studnia PE wytracające energię DN 1000:

Studnia PE wytracające energię DN 1000, 100% nowego materiału bez recyklingu (naprężenie do zerwania - 200%), podstawa z okrągłym dnem, wlot po stycznej w ścianie studni oraz centryczny otwór wylotowy w podstawie studzienki z okrągłym dnem, stożki ID 625 (bez stopni odpornych na korozję), poziome ożebrowanie zapobiegające wyporowi studni przez wodę, trzywargowa uszczelka zgodna z EN
681-1 oraz DIN 4060, podstawy atestowane przez uprawnione narodowe instytucje certyfikujące.

Typ ROMOLD lub równorzędny.